Odzież kolarska ?>

odzież na rower

Dobra odzież rowerowa powinna być przede wszystkim wygodna. Inny ubiór wybierzemy do jazdy amatorskiej, inny do uprawiania profesjonalnego kolarstwa.  
 
Kompletowanie stroju kolarskiego powinniśmy zacząć od obuwia. Buty na rower nie muszą być modne, ważne, by nie przeszkadzały w efektownej jeździe i pokonywaniu kolejnych kilometrów. W sklepach sportowych możemy znaleźć m. in. specjalne obuwie MTB, świetnie sprawdzają się podczas szybkiej jazdy na rowerze.  
 
Kolejnym krokiem jest zakup odpowiedniego kasku. Kaski rowerowe należą do podstawowego wyposażenia rowerzysty. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy. Pośród wielu modeli kasków możemy znaleźć ciekawe, kolorowe fasony, typowo sportowe kaski oraz proste, uniwersalne, ciemne modele.  
 
Następnym elementem obowiązkowym w asortymencie kolarza są okulary na rower. Najlepiej sprawdzają się lekkie sportowe gogle. Ważne, by oprawki były wyprodukowane z mocnego, solidnego materiału, który jest odporny na uszkodzenia. Dobre okulary sportowe można wykorzystać nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale również pieszych wędrówek, biegania, turystyki. Dodatkowym atutem jest zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Tags:   odzież na rower