Jaki rower wybrać? ?>

Rowery MTB

Często mówi się, że coś jest tak proste jak jazda na rowerze. Uprawianie takiego sportu jak kolarstwo czyli właśnie jazda na rowerze (oczywiście jest to pojęcie bardzo szerokie) jest sprawą wyjątkowo przyjemną, jest świetnym sposobem na utrzymanie świetnej kondycji, figury i rzecz jasna zdrowia. Nie do końca jednak prawdą jest to, iż jest to sprawa prosta. Szczególnie jeśli dokonamy złego wyboru sprzętu, może być nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie.  
 
Jaki rower kupić? Jest to standardowe pytanie, jakie zadaje sobie każdy, kto ów sprzęt planuje nabyć. Odpowiedź na nie jest uzależniona od tego, czego dokładnie oczekujemy, jakie mamy zamiary. Jeśli chcemy uprawiać kolarstwo górskie, z całą pewnością musimy zwrócić uwagę na takie rowery jak rowery MTB czyli rowery górskie. Są one tak skonstruowane i na tyle wzmocnione, iż możemy poruszać się nimi po naprawdę wymagającym górskim terenie bez obawy o to, że rower "nie wytrzyma". Taki scenariusz byłby zaś wysoce prawdopodobny, gdybyśmy na górską przejażdżkę wybrali się na popularnym obecnie "mieszczuchu".
 
Jeśli natomiast sporty aż tak ekstremalne nas nie interesują, jednakże chcemy dla sportu pokonywać długie, a nawet bardzo długie trasy o zróżnicowanej nawierzchni (od asfaltu po ścieżki leśne), będąc w sklepie rowerowym musimy skierować naszą uwagę na rowery crossowe. Są one połączeniem roweru górskiego i trekingowego (czyli właśnie takiego na długie dystanse). Są to rowery wyjątkowo wygodne, na których jazda jest bardzo przyjemna. Rowery te ze względu na swoją konstrukcję, rozwijają większe prędkości niż rowery górskie.

Tags:   Rowery MTB