Nie ma złej pogody na rower ?>

odzież na rower

Bez wątpienia nie ma złej pogody na rower, są tylko źle ubrani ludzie - tę starą prawdę coraz łatwiej udowodnić, bo w sklepach nie brakuje odzieży, która pozwoli na rowerowe wycieczki nawet w trzaskającym mrozie.
 
Większości osób rower służy do rekreacji, niektórym do wyczynu, ale coraz częściej jest również po prostu narzędziem do przemieszczania się. Mimo braku sieci dróg rowerowych i wciąż trudnej sytuacji rowerzystów na drogach, ilość rowerzystów, którzy dojeżdżają w ten sposób do pracy czy na uczelnię stale rośnie - zwłaszcza w dużych, zakorkowanych miastach.  
Podczas podróży rowerem zadbać jednak należy przede wszystkim o bezpieczeństwo. Często rowerzyści są zmuszeni do korzystania z dróg, które dotąd użytkowane były jedynie przez kierowców samochodów, co - niestety - powoduje niebezpieczne sytuacje, wynikające czasami z braku szacunku, a częściej po prostu z braku wyobraźni. Dlatego tak ważne są odpowiednio dobrane kaski rowerowe. 

Nie bez znaczenia są również okulary na rower, które pozwolą na większy komfort, ale też zwiększą bezpieczeństwo, poprawiając widoczność. Pamiętać także należy, że ważne są pozornie mniej istotne sprawy. Nawet odpowiednie buty na rower mogą w sytuacjach awaryjnych okazać się nieodzowne i pomóc w zażegnaniu niebezpieczeństwa.

Tags:   odzież na rower