Nowa wersja składaka?>

rowery turystyczne

 Składak to rower, o którym swego czasu marzyło każde dziecko. Jednak potem przyszła moda na "górale" i wszyscy przerzucili się na ten typ roweru. Ale czy nowa wersja składaka nie sprawi, że ten rower znowu wróci do łask?
 
Po pierwsze rowery składane jak nazwa wskazuje można złożyć, a to oznacza, że zajmują o połowę mniej miejsca niż normalny rower. Może nie do wszystkich to przemawia, ale osoby mające małe mieszkanie lub miniaturową piwnicę na pewno to docenią. Po drugie jest też to wygodne gdy musimy rower wnieść po schodach lub załadować do samochodu, bo chcemy go ze sobą zabrać na wakacje. Po trzecie nawet gdy pojedziemy w daleką wycieczkę rowerową nie musimy wracać tym środkiem lokomocji. Możemy go złożyć i wracać jak z bagażem podręcznym jakimś środkiem komunikacji publicznej.
 
Do minusów należy niewątpliwie cena, bowiem taki nowy składak wcale tani nie jest. Kolejna sprawa to zużywanie się zawiasów składaka. Gdy rower jest składany i rozkładany na szybko, albo przez osobę niedoświadczoną mogą one się uszkodzić.