Tani i bezpieczny sposób na transport rowerów?>

Przy transporcie rowerów najważniejsze jest ich bezpieczeństwo. źle dobrany bagażnik rowerowy stanowi ryzyko. Rowery w trakcie transportu mogą ulec zarysowaniu, mogą również zsunąć się w trakcie jazdy. Dla wielu liczy się również czas.

Bagażniki rowerowe powinny być szybkie w montażu. Niekiedy cena profesjonalnego bagażnika rowerowego może sięgać bardzo wysokich kwot. Kilkaset złotych za jeden uchwyt nie powinno nas specjalnie zaskoczyć. Z drugiej jednak strony montaż rowerów do droższego bagażnika będzie naprawdę szybki.

Przy stalowych uchwytach montaż roweru do bagażnika zajmie tylko kilka niezbędnych chwil. Istnieje również możliwość zamocowania rowerów na hak. Wtedy załadunek potrwa tylko kilka minut. Gdy czynnikiem determinującym wybór jest cena najlepiej zdecydować się na bagażnik do tylnej klapy samochodu. Gdy jednak liczy się czas, a cena nie gra roli najlepsze będą bagażniki rowerowe na hak lub bagażniki na dach. Zawsze trzeba jednak mieć na względzie bezpieczeństwo rowerów, to żeby w trakcie transportu nie porysować ich.

Tags: