Jakie narzędzia dobrze zabrać na wyprawę rowerową??>

Podróże rowerem to zajęcie, które pochłania ludzi prawie na całym świecie. Niestety rower, niezależnie od tego jak dobry może ulegać czasem pewnym awariom. Niektóre z nich bywają oczywiście skomplikowane, ale do pozostałych wystarczy kilka podstawowych narzędzi i można ruszać dalej. Jakie narzędzia rowerowe zabierać ze sobą na wyprawę?

Pompka
Podstawowym narzędziem, które zawsze warto mieć przy sobie jest pompka. Powinniśmy ją właściwie dobrać, to znaczy dopasować ją do zaworu w dętkach. Oprócz tego na rynku znajdziemy pompki w różnym zakresie cenowym oraz o różnej wielkości. Te najmniejsze świetnie nadają się ma na długie wypady.

Multitool
Oczywiście w domowym warsztacie będziemy korzystać raczej z pełnowymiarowych narzędzi, jednak jeśli chodzi o wycieczkę, powinniśmy przygotować się tak, by mieć jak najmniejsze obciążenie. Wśród narzędzi wielofunkcyjnych warto wybrać taki zestaw, który zawiera między innymi klucze imbusowe, płaskie oraz oczkowe, oczywiście o wymiarach dopasowanych do naszego roweru.

Skuwacz
Jest to wyjątkowo przydatne narzędzie jeśli chodzi o łańcuchy rowerowe. Potrafią się one bowiem zerwać, szczególnie jeśli teren nie jest łatwy. Posiadanie tego podstawowego narzędzia pozwoli szybko poradzić sobie z łańcuchem zerwanym na trasie.

Łyżki
Bardzo przydają się także łyżki. Pomagają one w szybki sposób zdjąć oponę, kiedy zdarzy się, że złapiemy gumę i trzeba napompować oponę. Łyżki nie kosztują dużo w porównaniu z innymi narzędziami rowerowymi, a znacząco ułatwiają życie i przydają się dość często.

Tags: