Aktywny wypoczynek w wakacje?>

Nastał okres w roku, kiedy stajemy przed trudnym wyborem: korzystać z uroków lata i opalać się na plaży, kiedy tylko nadarzy się okazja, czy wybrać bardziej rekreacyjne sposoby spędzania wolnego czasu.

Lipiec i sierpień to niewątpliwie miesiące urlopowe, przeznaczone na relaks i odpoczynek, a sport wielu osobom kojarzy się z wysiłkiem i ciężką pracą. Jest jednak sporo możliwości, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Rowery crossowe idealne na wycieczki
W wakacje często odwiedzamy rodzinę i znajomych z okolicznych miejscowości – większość nie jest oddalona dla niż 20 km. Zamiast pokonywać tę trasę samochodem czy autobusem, można wybrać się w podróż rowerem. Jest to przyjemny sposób na spędzenie czasu i poprawę kondycji. Jeżeli nie złapie nas deszcz ani burza, możemy spokojnie pokonać ten dystans, warto jednak wybrać się z drugą osobą. Czas biegnie szybciej i mamy pewność, że nie będziemy sami, gdy przypadkiem przebijemy oponę i będziemy czekali na pomoc.

Zanim jednak zdecydujemy się na taką wyprawę, warto zapoznać się z poradami dotyczącymi jazdy na rowerze – jaki sprzęt przygotować, jak zabezpieczyć się przed upadkiem, co zabrać na dłużą przejażdżkę. I przede wszystkim poćwiczyć jazdę, jeżeli do tej pory niewiele korzystaliśmy z tego rodzaju transportu.


Tags: