Jakie mamy dostępne na rynku łatki do dętek??>

W stacjonarnych i internetowych sklepach rowerowych dostępne są łatki do dętek, które można użyć niemal w każdych warunkach. Powinny znaleźć się w ekwipunku każdego rowerzysty, który planuje wycieczki w szczególności w góry.


Na rynku dostępne są dwa rodzaje łatek do dętek rowerowych. Pierwsze to łatki do dętek na klej. Sprzedawane są w zestawach, które zawierają łatki, klej, papier ścierny i instrukcję, do której warto dokładnie się stosować.


Jak wygląda sposób ich montażu? Trzeba przestrzegać wymienionych niżej kroków:

- zmatowienie okolicy uszkodzenia przy użyciu papieru ściernego.

- odtłuszczenie gładkiego miejsca specjalnym odtłuszczaczem lub wilgotną szmatką, aby usunąć pyłki gumy.

- równomierne rozprowadzenie małej ilości kleju oraz odczekaniu czasu zaleconego w instrukcji

- naklejenie łatki do dętek w taki sposób, aby środek przyklejonej łatki wypadał idealnie na środku samego uszkodzenia.


Drugi rodzaj to łatki do dętek samoprzylepne. Jest to bardzo szybki i łatwy sposób naprawiania uszkodzonego miejsca. Kroki, według których należy postępować są takie same jak w przypadku łatki do dętek na klej. Jedyną równicą jest to, że należy więcej czasu poświęcić na zmatowienie oraz odtłuszczenie miejsca uszkodzenia. Następnie zostaje przyklejenie łatki do dętki samoprzylepnej i jej zamontowanie. Warto pamiętać o ty, aby bardzo dokładnie docisnąć przyklejoną łatkę palcem na całej powierzchni. Po odczekaniu kilku minut dętka jest gotowa do dalszej jazdy.


Jadąc na wycieczkę rowerową w góry lub na bezdroża, warto mieć ze sobą jedną z powyższych łatek. Jak wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony.


Tags: